„V Hradci Králové se nachází desítky sportovních klubů, které nejsou v majetku města, ale pravidelně vychovávají nadějné sportovce, jež se mnohdy dostanou až do reprezentačního výběru České republiky. I z tohoto důvodu je důležité, aby tato zařízení nebyla opomíjena,“ říká náměstek primátorky pro oblast sportu Miroslav Hloušek. Město proto z dotací zaměřených na neinvestiční i investiční podporu rozvoje, rekonstrukcí, údržby a opravy sportovišť, které nejsou v majetku města, ale jsou na jeho území, rozdá téměř 11 milionů korun. Shodli se na tom zastupitelé na svém posledním dubnovém jednání.

Mezi Mandysovou ulicí a kulturním střediskem Medium na Moravském Předměstí v Hradci Králové pokračuje výstavba dvou sedmipodlažních domů s téměř 150 byty.
VIDEO: Stavba na největším hradeckém sídlišti dostává základy, podívejte se

„Více než dvoumilionová částka půjde do 14 tělovýchovných zařízení a sportovišť na údržbu travnatých ploch, hřišť či na drobné opravy. Mezi nimi je například TJ Sokol Třebeš, TJ Dynamo Plácky nebo TJ Sokol Pražské Předměstí. Téměř sedm milionů bude rozděleno mezi dvanáct sportovišť a zařízení na různé stavební práce a rekonstrukce. Týká se to mimo jiné TJ Sokol Hradec Králové, OK Slavia Hradec Králové nebo TJ Sokol Malšova Lhota. Dotace může být poskytnuta na projekty uskutečněné v tomto roce. V případě významných investic pak může být projekt realizován i v roce příštím,“ vyjmenovává Kateřina Malá z tiskového oddělení města.

24 milionů pro vrcholové sportovce

Stranou ale nezůstane ani sport samotný. Celkem 24 milionů je připraveno v dvoukolovém dotačním systému, který se zaměří právě na vrcholový a výkonnostní sport.

Zakladatel AC klubu Ivan Škaloud při převzetí ceny Primus inter pares.
FOTO: Hradec Králové rozdal výroční ceny. Podívejte se na oceněné osobnosti

„Cílem je podpořit vrcholový a výkonnostní sport převážně pro dospělé a nejstarší kategorii mládeže. Může jít nejen o individuální reprezentanty, ale také o kolektivní sporty. Dotace není určena pro veteránsko – seniorskou kategorii,“ dodává náměstek Hloušek.

Žádosti pro 1. kolo budou přijímány od 12. do 26. června. Druhé kolo dotací bude spuštěno 8. ledna a ukončeno 20. ledna 2025.

Mohlo by vás zajímat: Řidič se třemi a půl promile kličkoval po silnici. Nebylo to poprvé…

Zdroj: PČR