Nová sportovní hala vyroste u stávající budovy v Třebši. Rozšíření haly bylo jedním z hlavních požadavků komise místní samosprávy.

„Předpokládáme, že hala bude sloužit i občanům z ostatních částí města," uvedl Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro investice.

Stavět by se mělo začít 18. června a na konci července příštího roku začne sportoviště sloužit veřejnosti. Celá stavba bude stát zhruba třináct milionů korun. Využití v nové tělocvičně najdou malé děti, mládež ale i senioři. Součástí bude samozřejmě také sportovní vybavení, šatny či sociální zařízení.

Nového hřiště se dočká také Základní škola Milady Horákové. Současné sportoviště totiž neodpovídá školním osnovám a po letech je již hodně opotřebované. Fotbalové hřiště, které po rekonstrukci vznikne, bude využívat přípravka malých fotbalistů. Povrch bude umělý, stejně jako atletická dráha.

Žáci se mohou těšit také na víceúčelové hřiště pro volejbal, basketbal, tenis, skok do výšky a vrh koulí. Rekonstrukce za třináct milionů korun začne v červenci a dokončena bude v listopadu letošního roku.

Základní škola Sever se také dočká nového fotbalového hřiště, atletické dráhy, prostoru pro streetball, volejbal, tenis, skok do dálky, skok do výšky a vrh koulí. „Opravíme také stávající oplocení a postavíme nové chodníky a také betonový základ pro případné zakrytí plochy nafukovací halou. Chybět nebudou ani bezpečnostní kamery," dodal Jindřich Vedlich.

Opravy potřebuje také venkovní areál TJ Slavia. Nových hřišť se tak dočkají nejen fotbalisté, ale také volejbalisté, nohejbalisté a házenkáři. Rok trvající rekonstrukce bude město stát necelých 54 milionů korun.