Fotbalové kabiny město slavnostně otevřelo o uplynulém víkendu. Na studiích se přitom začalo pracovat už v roce 2010. Vše ale zbrzdily žádosti o dotace.

„Dotace jsme bohužel nezískali, ministerstvo na naši žádost ani neodpovědělo. Proto si velmi vážím snahy všech zastupitelů, kteří odsouhlasili, že půjdeme do tohoto dobrodružství sami. Nakonec se vše podařilo," hodnotil novostavbu, která městskou kasu vyšla na zhruba 16,6 milionů, starosta Chlumce Miroslav Uchytil.

Nové tribuny jsou zhruba dvakrát prostornější než dřívější. V objektu je sedm šaten, jsou tu umývárny, nechybí víceúčelový sál, technické zázemí nebo bufet.

Stavba je metr a šedesát centimetrů nad úrovní terénu – tedy tak aby odolala stoleté vodě. „Když bude celý Chlumec pod vodou, tak jediné tribuny zůstanou nad vodou," narážel na loňské ničivé povodně, jež vyplavily také chlumeckému hřiště, architekt Jan Zíma, který stavbu projektoval.

Od nadstandardního zázemí si město slibuje, že přitáhne ještě více mladých lidí ke sportu. Už teď je tu ale o fotbal obrovský zájem. „V Chlumci máme devět mládežnických týmů a tři týmy dospělých, což je téměř tři sta lidí, co se tu věnuje fotbalu," prozradil Vladan Kárník – zastupitel a zároveň trenér mládeže.

Mladí i ti starší fotbalisté tu mají na čem hrát. K dispozici je hlavní hřiště, jedno tréninkové a připravuje se tu ještě další hřiště na trénink. 

Otevření nových kabin potěšilo hlavně chlumecké příznivce fotbalu. „Od mala jsem po hřištích, od roku 1968 jsem v Chlumci začal kopat fotbal, pak jsem tu vedl dorost a dospělé. Teď už jsem sice na fotbalovém odpočinku, ale chodím na každý zápas. Takže z nových tribun jsem ohromně nadšený," usmíval se fotbalový pamětník Petr Vaníček.

Do budoucna město počítá i s dalším využitím fotbalového zázemí. „Jde o nadčasový projekt," naznačil starosta města Miroslav Uchytil. „Tím, že se hřiště nachází v těsném sousedství koupaliště s ubytováním, o jehož rozšíření dále uvažujeme, se tu konají různá soustředění sportovců."

Kromě hřiště je v centru, které je vzdáleno jen pár minut cesty pěšky, další sportoviště – krytá víceúčelová Slavíčkova hala a hned vedle venkovní sportovní areál.
Sportovní zázemí Chlumce je tak skutečně nadstandardní. „Věříme, že se město bude v budoucnu dál rozšiřovat a většina veřejnosti investice do sportovního zázemí ocení," dodal starosta.