Cílem pouličního jamu je oslovit mladé lidi a seznámit veřejnost s prací terénních sociálních pracovníků – streetworkerů. Prostor pro od roku 2006 poskytuje své sociální služby přímo na ulici v rámci terénního programu Street. Akce je zdarma, typické zvuky sprejů uslyšíte a vznikat obrazy uvidíte od 14 do 19 hodin.

„Chceme netradičně oslovit mladé lidi a zajímavě informovat veřejnost o působení a aktivitách terénního programu Street. Jsme tu pro mladé lidi od 12 do 21 let ve chvílích, kdy si potřebují popovídat, poradit se nebo se něco dozvědět,“ informuje Eliška Suchánková, koordinátorka Terénního programu Street, proč právě pouliční jam v centru města.

Všichni, kdo v úterý přijdou na náměstí, si mohou vyzkoušet tvorbu graffiti na sololitových deskách. Spreje budou k dispozici zdarma. Originální živou ukázku graffiti zajistí profesionální sprejeři. Tvorbu graffiti doplní a pohodovou atmosféru navodí DJové Drmlisch a Enzo, rapper Bonus a taneční skupina Energy 49. František Adámek a Lukáš Weiss předvedou freestyle na svých kolech Bmx. Akce je zdarma.

„Rádi bychom, aby každý, kdo na jam přijde, zažil příjemné a zajímavé odpoledne,“ přeje si Suchánková. Odpoledne tak slibuje ojedinělé zážitky spojené s graffiti kulturou a sociálním poradenstvím.