„Tato akce vznikla na základě přání mladých lidí, kteří již využívají služeb sdružení. Navíc o graffiti kulturu mají zájem a oslovuje je,“ sdělila streetworkerka Kateřina Lajbnerová.

Na připravených sololitových deskách si své umění mohl vyzkoušet každý, kdo se nebál vzít sprej do ruky. Všechny potřebné věci měli sprejeři k dispozici přímo na místě zdarma. Umělecké výtvory nevznikaly jen pod rukama profesionálů, kteří byli velkou inspirací, ale práci se sprejem si vyzkoušeli i amatéři. „Sprej jsem držel v ruce poprvé, a je to skvělý. Nic velkýho to nebude, ale chtěl jsem si to vyzkoušet,“ prozradil dvanáctiletý Adam.

Exhibice v beatboxu přilákala další desítky kolemjdoucích, kteří se zastavili aspoň na krátkou chvíli. Zajímavé vystoupení si připravili i mladí jezdci na trialových kolech. „Jen tak procházíme kolem. Chodíme sem s partičkou jezdit na skejtech skoro každý den. Je to dobrá akce a možná si to taky půjdu zkusit. Někteří kluci dělají se sprejem bezvadný kousky,“ dodal šestnáctiletý Honza Frej.(sir)