Tentokrát fungovaly na začátku bez problému elektronické reklamní tabule i ozvučení. Diváky ve zvolna se plnících tribunách bavil předzápasový program a těsně před úvodním hvizdem zazpívali s dvoutýdenním zpožděním státní hymnu i Gentleman Singers.

Zdroj: Jiří Fremuth

Plné parkoviště, kolony aut, chybějící stojany pro kola

Ti, kteří nechali svůj příchod na posledních chvíli, si postáli u pokladen i vchodů ve frontách. Beznadějně bylo obsazené i parkoviště před koupalištěm Flošna. Nebylo se co divit, horký den přilákal na koupaliště tisíce lidí. Plné aut byly i příjezdové cesty k aréně. A zcela zaplněné byly i stojany pro kola.

FORTUNA:LIGA - 5. kolo: Hradec Králové - Zlín.
Můj dům, můj hrad. Hradec před další skvělou návštěvou pokořil Zlín

„Musel jsem to zamknout ke sloupu, Hradec je město cyklistů, tohle by měl klub vychytat,“ komentoval situaci Tomáš Martínek, který na fotbal přijel právě na svém bicyklu.

Stávkující obrazovka fungovala jen napůl

Informační tabule fungovaly zpočátku bez problémů, ale během hry si vybraly slabší chvíle. Nejdřív vypadla jedna obrazovka, a když Hradečtí konečně těsně před koncem prvního poločasu skórovali, na druhé chvilku blikal nápis gól, ale pak zčernala i ta. Druhá obrazovka během poločasové přestávky naběhla, druhá zlobila dál a zobrazovala jen ve spodní polovině až do konce zápasu.

Klub splnil, co slíbil, fronty na pivo byl menší

Horký srpnový den potrápil diváky na severní tribuně, do kterých pralo slunce.  „K dnešnímu zápasu přišlo 8567 diváků, děkujeme,“ ohlásil moderátor z reproduktorů na stadionu. Skoro prázdný byl sektor pro hosty. Zlínských fanoušků přijela asi třicítka. Po zkušenostech z premiéry klub vylepšil občerstvení. K 12 otevřeným výdejním okénkům přibyla pětice dalších výčepů.

Nová multifunkční aréna před druhým domácím zápasem Votroků.
Napodruhé a lépe! Fotbalisté Hradce zpět v nové aréně, zlepšil klub občerstvení?

„Je to lepší než minule, ale pořád jsou tady fronty. Minule jsem jsem stál na pivo 20 minut, teď je to tak polovinu,“ uvažoval Přemysl Závorka s dvojicí orosených kelímku v rukou.

Zdroj: Jiří Fremuth

„Bylo to super, první poločas sice za moc nestál, ale druhý už byl fajn. Jednu chvíli jsem se o výsledek trochu bál,“ komentoval obživnutí zlínského týmu na začátku druhé půle Tomáš Kaplička, který přijel na nový stadion až z Rychnovska.

„Stadion je krásnej, snad se dočkáme třeba i evropských pohárů,“ dodal spokojeně čtyřicátník v dresu Votroků.

Stadion otevře Xindl X nebo Monkey Business

Klub a město už ladí slavností otevření stadionu 3. září. „Je to akce, která bude celodenní, bude určená nejenom pro skalní fanoušky fotbalu, ale pro široké publikum, pro rodiny s dětmi, seniory pro všechny generace,“ slíbila hradecká primátorka Pavlína Springerová. Chystá se kulturní a sportovní program, lidé si budou moci prohlédnut zákulisí nové arény. „Můžete se těšit na koncert Xindla X, Monkey Business, nebo na laserovou show,“ lákal podrobnostmi fanoušky přímo na stadionu moderátor Ondra Novotný. Podrobný program zveřejní město v příštím týdnu.