Zhruba 3,1 miliardy korun chce ve městě během čtyř let utratit developerská společnost J&T Real Estate. Nejprve by ale musela uspět v probíhající soutěži o přestavbu fotbalového stadionu v Malšovicích a vybudování komerčního centra na pozemcích v jeho okolí.

Ve hře jsou však ještě dvě společnosti: ECE projektmanagement Praha a Crestyl management.

Nabídky dalších dvou firem komise města nebude posuzovat, protože nesplnily podmínky soutěže.

„Postavíme novou Malšovickou arénu za 400 milionů a Hradec se bude podílet poloviční částkou. Aréna by pak zůstala v majetku města. Stejně jako pozemky, za které bychom ročně platili 17 milionů. Město by vydělalo přes miliardu korun. Kolik získáme my? To neřeknu,“ uvedl obchodní ředitel J&T Real Estate Martin Kodeš.

Aréna pojme 10 350 diváků s možností rozšíření o dalších 30 procent. Zajímavostí je vnější plášť objektu, jehož barva se může měnit. „Použijeme světlovodivé fólie, které umožní původní rudofialovou barvu měnit podle povahy akce, vývoje fotbalového zápasu nebo denního světla,“ řekl architekt Radek Kolařík.

Stavba by podle firmy mohla začít v roce 2010 a skončit v srpnu 2012. „Pokud bychom byli v první lize, mohli bychom hrát v Mladé Boleslavi či v Praze, na druhou ligu se můžeme domluvit třeba s Čáslaví,“ řekl ředitel FC Hradec Králové Richard Jukl.

Projekt společnosti J&T Real Estate počítá také s výstavbou tří kancelářských budov, obchodním centrem, čtyřhvězdičkovým hotelem se 120 lůžky a sportovním a relaxačním centrem.

Areál, jehož součástí by bylo také 1200 parkovacích míst, by podle vedení zaměstnal stovky lidí. „Morální životnost budov je asi dvacet let, pak budou muset přijít další investice do modernizace. Technická životnost je téměř šedesát let. Potom se asi vyplatí areál zbourat a postavit něco nového. Demolice by při dnešních cenách stála čtyřicet milionů, což není tak hrozná položka,“ řekl Martin Kodeš.

Firma slibuje také zlevnění stavby koupaliště. „Město nebude muset stavět wellness centrum, když to naše bude blízko. Na bazény navíc budou potřebovat velké náspy a zpevnění, a my budeme mít dost zeminy. Ušetřit mohou i na parkovišti,“ dodal ředitel.