„V Hospodářských novinách vyšel článek, že J&T vyhrála výběrové řízení. To nás velmi šokovalo. Následující den sice vyšla v listu omluva, ale my to bereme jako hrubý faul,“ uvedl jednatel společnosti ECE Josef Tobek.

Firma zároveň konkurenci viní z toho, že svůj projekt dodatečně vylepšila. „Chceme vznést dotaz na město, jestli byly součástí jejich nabídky vizualizace, které nyní prezentují,“ dodal Tobek.

Vedení společnosti J&T výpady ECE odmítá. „Že by byl článek napsán na naši objednávku je naprostý nesmysl. Naopak. Myslíme si, že nás poškodil,“ řekl marketingový manažer společnosti J&T Real Estate Jiří Ochec.

Obchodní ředitel firmy Martin Kodeš připustil, že vizualizace nebyly součástí původní nabídky. „Z Prahy jsme zvyklí předložit při soutěži přesně to co vyžaduje případný zákazník. Vizualizace nebyly předepsané. Přišli jsme s nimi až později proto, že jsme chtěli naši kampaň vygradovat,“ řekl Martin Kodeš.

Podle vedení hradecké radnice ale žádná z firem zatím neporušila podmínky soutěže. „Krásné obrázky nebo úžasná videa stadionu nehrají žádnou roli. Dodatečně zveřejněné materiály nebude komise posuzovat. Nefér by bylo, kdyby se v nové prezentaci objevilo něco v rozporu s původní nabídkou, což se nestalo,“ uvedl náměstek primátora Josef Malíř.

Kromě J&T a ECE bude komise posuzovat nabídku Crestyl management. Firmy hodlají do areálu investovat od tří do čtyř miliard korun. Jejich nabídky už začala posuzovat hodnotící komise.

„Pokud v pondělí navrhne nějaké pořadí a stihne to projednat rada města, mohou o vítězi soutěže rozhodnout zastupitelé už v příštím týdnu. Může se ale stát, že to zastupitelstvo kvůli nedostatku času odloží na září,“ dodal Josef Malíř.

ČTĚTE SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY, SVŮJ NÁZOR VYJÁDŘETE V DISKUSI POD ČLÁNKEM