To je slib, který městu dala společnost ECE Projektmanagement, jež vyhrála soutěž města o přestavbu stadionu a okolní pozemky. A hodlá jej dodržet, pokud se město s firmou dohodne na podmínkách smlouvy.

„Nová aréna nebude na stejném místě jako současný fotbalový stánek. Ze stavebního a provozního hlediska nebudou při výstavbě v kolizi,“ uvedl jednatel ECE Projektmanagement Josef Tobek.

Zatímco dnes je zázemí fotbalového klubu ve východní tribuně, nový projekt počítá se stěhováním do tribuny na západní straně.

„To umožní postupnou demolici stávajícího stadionu a výstavbu nové arény bez přerušení provozu,“ řekl Tobek.

Finální podobu fotbalového stánku určí podle vedení ECE město. Podle představ hradecké radnice by stavba neměla přesáhnout 450 milionů.

„V první fázi musíme vymyslet způsob, jak projekt financovat. Jednou z možností je založení nové akciové společnosti s podílem obou subjektů. A pak se budeme bavit o požadavcích města na vybavení arény a okolí, jako například o lávce přes Orlici k areálu Slavie. Případná změna podoby projektu bude na pořadu jednání, až tohle společně vyřešíme,“ uvedl mluvčí radnice Václav Svoboda.

Aréna pro deset až čtrnáct tisíc lidí má být součástí relaxační zóny Park Malšovice s obchodně–společenským centrem Arkády Hradec Králové, hotelem, restauracemi, amfiteátrem a dalšími atrakcemi za 3,2 miliardy korun.

„Stavba by měla začít na jaře příštího roku výstavbou tréninkových ploch. Aréna by měla být hotová na podzim 2011. Projekt chceme zpočátku financovat z vlastních zdrojů a později se spoluinvestory ECE,“ dodal jednatel firmy ECE Josef Tobek.