V zoufalé situaci se obracíme na veterinární lékaře, městské policie, obecní úřady, infocentra a všechny sdělovací prostředky po celé České republice i v zahraničí.

Dne 16. června 2014 se při pravidelné procházce v lese ztratil čtyřletý ruský barzoj Viktor a ani v průběhu několikadenní rozsáhlé pátrací akce za pomoci myslivců, záchranářských psů a dobrovolníků se nepodařilo najít nejen jej, ale dokonce ani žádnou stopu, která by vedla k jeho nalezení (obojek, známka, zkrátka cokoliv).

Z tohoto důvodu předpokládáme, že byl Viktor zcizen ať už úmyslně, nebo neúmyslně.

Dodatečně opatřený průkaz původu?

Od jeho ztráty uběhl už dlouhý čas a je tedy možné, že má Viktor touto dobou nové majitele, nové jméno, může být i nově čipovaný nebo tetovaný.

Ačkoliv Viktor nemá průkaz původu (PP), vzhledem k praktikám některých „chovatelů" je možné, že mu byl opatřen. Nový majitel tedy nemusí ani tušit, že pejsek, kterého si pořídil, má ve skutečnosti svoje místo někde jinde.

Výzva se šíří napříč celou republikou

Za sebe i za celou skupinu na Facebooku s názvem „Hledá se Viktor! Pomozte nám.", která v těchto dnech čítá přes 2100 členů, žádám o zveřejňování letáčku, o jeho vyvěšování na různých stránkách. V přílohách e-mailů zasílám letáček v českém a anglickém jazyce a fotografie Viktora.

Další informace jsou k dohledání ve výše uvedené facebookové skupině, případně přímo u majitelky na telefonním čísle 604 867 763.

Připomínají se řadě organizací

Pátrací akce neustále probíhá a pomocí e-mailu se pravidelně připomínáme všem organizacím, které máme v naší databázi. Pokud se někdo rozhodne, že pomoci nechce, nebo nemůže, nechť mne kontaktujte na e-mailové adrese (iltisovaz@seznam.cz) a já kontakt z databáze odstraním.

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď a přeji hezký den.

Hledá se ruský chrt – barzoj
close Ruský chrt - barzoj Viktor postrádaný majitelkou Zuzanou Iltisovou. zoom_in Číselné údaje: 5 let, 85 cm, 38 kg

Slyší na jméno: Viktor, Vikouš

Informace: Je hodný, miluje pejsky. Jde k lidem, rád se mazlí a miluje piškoty. Dodnes o něm nemáme jedinou zprávu. Moc nám chybí a my chybíme jemu. Neviděli jste ho?

Prosím, volejte 604 867 763. Nálezci připadne vysoká odměna!
Na Facebooku je skupina „Hledá se Viktor! Pomozte nám.", kde najdete nové informace. Letáček je aktuální a po nalezení Viktora je odstraním.
(Z. Iltisová)

majitelka Zuzana Iltisová (za skupinu Hledá se Viktor! Pomozte nám.)