Na listinách se kromě těch notoricky známých jmen objeví i nové tváře. O nováčkovi na komunální scéně – uskupení ANO, které v Hradci povede proděkan z hradecké univerzity Václav Víška, jsme už informovali.

Nyní se objevilo další nové jméno. Za Starosty a nezávislé bude na prvním místě kandidovat ředitel centra Sion Denis Doksanský.

„O přízeň voličů se na naší kandidátce budou ucházet lidé,  kteří se dlouhodobě angažují ve prospěch svého okolí, avšak dosud stáli mimo aktivní politiku a zároveň také dva dosavadní zastupitelé," uvádí Denis Doksanský.

Ke STANu od TOP 09 přešli už před měsíci dva současní zastupitelé Lenka Jaklová a Richard Nádvorník, Jaklová je na kandidátce STANu jako dvojka. „S náměstkem Vedlichem (lídr hradecké TOP 09 –  pozn. redakce) se objímat nemůžeme," řekla tehdy Jaklová.

Třetím v pořadí na kandidátce je Pavel Pechánek, podnikatel ve zdravotnictví, který byl dlouholetým krajským ředitelem VZP, na čtvrtém místě je ředitel základní školy Boris Váňa a na pátém místě pak rentgenoložka  Ivana Niangová.

Mezi kandidáty jsou i další známé osobnosti města. Například Jiří Polehňa a Jan Dvořák z divadla Jesličky nebo hokejista působící řadu sezón v NHL a v té poslední v hradeckém týmu HK Mountfield Josef Marha.