Na tísňovou linku 156 jedna z žen volala v sobotu krátce před třetí hodinou ranní. „Volající žena uvedla, že společně s kamarádkou nalezly na lavičce sedět staršího muže, oblečeného pouze do nočního prádla. Aby mu poskytly teplotní komfort, zabalily ho do svých bund," popsala mluvčí Městské policie Hradec Králové Eva Kněžourová.

Strážníci se postarali jak o prochladlého muže, tak i o oznamovatelky, kterým na oplátku poskytli své bundy. „Přivolaná zdravotnická záchranná služba si dezorientovaného a zmateného seniora převzala do své péče. Policisté následně o události informovali manželku dotyčného muže," doplnila Kňěžourová.

Hradečtí strážníci pomáhali i v předcházejícím dni. V pátek odpoledne si hlídka všimla malé holčičky, která šla směrem k vlakovému nádraží a hlasitě plakala.

„Strážníci u ní zastavili a zeptali se, co se stalo. Pětiletá dívenka sdělila, že byla s maminkou nakupovat a ztratila se. Když jí strážníci uklidnili a řekli, že maminku společně najdou, začala se usmívat. Vzpomněla si, že byla v obchodě, kde jsou jezdící schody. Protože byl nedaleko OD, posadili holčičku do vozidla a přejeli k němu. Zde se podařilo maminku po chvíli najít," popsala Kněžourová.

Nepřehlédněte: Policie zasahuje v budově Univerzity Hradec Králové, studenty evakuovala

Policie evakuovala studenty z UHK. | Video: Deník/Jiří Fremuth