Smlouva na stavbu nového multifunkčního fotbalového stadionu v Hradci Králové byla podepsána přibližně před dvěma lety, a to mezi městem a sdružením stavebních firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Nyní, dva a půl měsíce před plánovaným dokončením, vyjádřil správce stavby, společnost Grinity, obavy, že se může předání stavby o několik týdnů zdržet. Informovalo o tom město.

Již jen pár měsíců bude řidičům sanitek v Královéhradeckém kraji stačit k výkonu povolání řidičské oprávnění typu B, tedy vozidel do 3,5 tuny.
Řidiče sanitek v kraji čeká akce Kulový blesk. Musí se přeškolit na náklaďák

To by mohlo ohrozit start prvoligové sezóny FC Hradec Králové. Ačkoliv je město stavebním konsorciem ujišťováno, že vše bude dokončeno v řádném termínu, zahájilo město s klubem jednání o alternativních variantách konání prvních zápasů nadcházející sezóny.

„Jsme si vědomi toho, že situace ve stavebním oboru je velmi nestabilní a komplikovaná. Nepochybujeme, že stavbaři dělají maximum pro to, aby se vše stihlo v řádných termínech a stále věříme, že se to podaří. Nemůžeme ale upozornění našeho správce stavby brát na lehkou váhu. Pokud z jeho pohledu hrozí, že se termín dokončení stavby nedodrží, musí si především fotbalový klub připravit záložní řešení pro úvod příští sezóny, ačkoli jsme stavbaři stále ubezpečováni, že termín předání stadionu 30. června stihnou,“ říká primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Stavba hradeckého stadionu na konci února. Stavbaři už pokrývají střechu a začíná se pracovat i na finální podobě hrací plochy.
Podívejte se na stavbu hradeckého stadionu. Zdraží o dalších 19 milionů korun

Možností, že se stavba arény zpozdí, se také na úterním jednání zabývalo představenstvo FC Hradec Králové. „Pokud by se mělo jednat o dvě až tři kola úvodní soutěže, nepředstavovalo by to podle FC Hradec Králové neřešitelný problém a mohli by je odehrát venku,“ doplňuje primátorka.

Práce na stavbě multifunkčního fotbalového stadionu ale i nadále pokračují. „Od správce stavby máme dokumenty, které upozorňují na možnost nedodržení plánovaného termínu dokončení stavby. Dokládají to také výstupy z posledních pravidelných kontrolních dnů na stavbě. Jejich odhad je takový, že by se stavba mohla zdržet o několik týdnů,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

Psali jsme:

Ikonická lízátka jsou zpět na svém místě. První stožár se nad fotbalovým stadionem v Hradci Králové vztyčil v půlce ledna.
Rapid Vídeň na otevření stadionu do Hradce nepřijede. Arénu bude provozovat klub

Podle správce stavby má zpoždění identifikovaných částí přímý dopad do dokončovacích prací, kolaudace a certifikace budovy, které jsou podmínkou úspěšného dokončení.

Termín dokončení hradeckého fotbalového stadionu byl už jednou prodloužen, a to právě na konec letošního června. Nyní to vypadá, že ani do prázdnin hotovo nebude.