Podmínky pro žadatele o startovací byt- žadatel nedosáhl věku 32 let
- má trvalý pobyt v Hradci Králové nebo je v něm zaměstnán alespoń 6 měsíců
- nevlastní byt nebo jinou nemovistost určenou k bydlení
- nesmí dlužit městu

Ze žadatelů, kteří splní veškeré podmínky, budou nájemníci vybráni losováním. To proběhne veřejně 27. května v 15 hodin ve velkém sále Adalbertina. Vybraní nájemci se budou moci nastěhovat v průběhu letních prázdnin.

„Po startovacích bytech je vždy vysoká poptávka. Jedná se o typ bydlení se zvýhodněným nájemným, a to navíc v příjemných lokalitách města, kde je pohodlná dostupnost jak do centra, tak i do přírody. Obzvlášť v dnešní době, kdy se komerční nájmy drží vysoko a bytů je nedostatek, je možnost startovacích bytů velkým přínosem. A je i snahou města, abychom naše obyvatele podpořili, případně rozšířili řady hradeckých občanů,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast majetku města Pavel Vrbický.

Žadatelem o startovací byt může být jen osoba, která k datu podání žádosti nedosáhla věku 32 let, má v Hradci Králové trvalý pobyt nebo je zde zaměstnána a nevlastní byt ani jinou nemovitost určenou k bydlení. „Žadatel zároveň nesmí být dlužníkem města nebo jím zřízených organizací. Také musí být zaměstnán více než šest měsíců před podáním žádosti. Každý uchazeč o startovací byt může podat pouze jednu žádost, manželé nebo registrovaní partneři jsou považování za jednoho uchazeče,“ doplňuje náměstek Vrbický.

Petr Včeliš u Krajského soudu v Hradci Králové loni v prosinci.
Konopí pěstoval i pod zemí, vyrobil půl tuny drogy. Soud Včelišovi snížil trest

Startovací byty o velikosti 1+kk a 2+kk jsou ve Svatojánské ulici čp. 682 a 683, dále Ve Stromovce čp. 718 a 719 a byty s dispozicí 1+kk jsou také v ulici Pod Zámečkem čp. 1835, 1836 a 1837. Nájemné v těchto startovacích bytech je ve výši 90 korun za metr čtvereční za měsíc.

Mohlo by vás zajímat: Do Hradce se mají vrátit elektrokoloběžky, radnice tvrdí, že si je ohlídá

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth