„Dost mě zaráží to, co se dělo v posledních měsících. Nedokážu pochopit, že příslušníci Policie České republiky vykonávají rozkazy, které jsou v rozporu s logikou či morálkou. Přesto ke mně policie byla vždycky ochotná a snažila se mi pomoct, když bylo potřeba." uvedl v diskuzi na jedné sociální síti Karel Čapka.

I přes zmíněné aféry 
z poslední doby ale lidé policii, alespoň té státní, spíše důvěřují. „Moje důvěra 
v policii je i přes tyto problémy poměrně vysoká. Pohybuje se okolo osmdesáti procent," odpověděl na dotaz Deníku Vít Voseček.

Městské policii se příliš nevěří

Podle lidí také hodně záleží na tom, s jakou policií jednají. Jako jeden z důležitých faktorů shledávají přístup policistů. Ve většině případů se pak shodují, že lepší přístup a jednání mají státní policisté než obecní.

Jako hlavní problém vidí menší nároky na práci 
u obecní policie. „Městskou policii značně omezuje, že má menší pravomoci. Další problém je také v tom, že se k ní může přidat téměř kdokoliv, kdo absolvuje pouze půlroční kurz," dodal Čapka.

O svůj zážitek s jednáním městské policie se podělil 
i čtenář, který si nepřál být jmenován:  „Vzpomínám si, jak jsme s přítelkyní 
ke konci školního roku hledali volnou lavičku na nábřeží, kde požívalo alkohol velké množství mladistvých. Nakonec jsme našli pouze špinavou lavičku, tak jsme si sedli alespoň na opěradlo. V tu chvíli přišla městská policie a chtěla po nás občanské průkazy. Když jsem je upozornil, že na nábřeží nezletilí pijí alkohol, odvětili mi, ať si dáme na lavičku bundu a sedneme se na ni".

Podle tohoto čtenáře je zásadní problém v tom, že městští policisté se zabývají úplnými banalitami, kde si zvyšují sebevědomí a skutečné problémy, které mají řešit přehlíží.

Je to hlavně o konkrétních lidech

Velké množství dotázaných se ale zároveň shodlo 
na tom, že je nesmysl házet všechny policisty do jednoho pytle. „Na druhou stranu existuje také spousta výborných chlapů, se kterými je vždycky dobrá domluva, která je na úrovni," uzavřel svoji zkušenost s policisty čtenář.

Martin Prokeš