„V současné době čekáme na územní rozhodnutí. Předpokládáme, že právní moci nabude zhruba do konce února, pokud proti němu nevznese nikdo námitku," naznačuje předseda svazu obcí Hradubická labská Jiří Horák.

„Veškerá jednání s vlastníky pozemků proběhla, v tomto směru by žádný další problém nastat neměl," dodává předseda svazu. Právě kvůli potížím s pozemky stezka povede střídavě po levém a pravém břehu Labe.

Cyklostezka mechu a perníku by se podle Horáka, tedy za předpokladu, že všechno půjde hladce, mohla začít stavět letos na podzim.

Náměstek primátora Jindřich Vedlich ale už podobně optimistický není. „Spíše bych mluvil o roce 2016. Nepředpokládám, že se začne stavět dřív i když bych byl samozřejmě rád," sdělil Deníku náměstek.

„Po vydání územního rozhodnutí chceme navázat dokumentací pro stavební povolení. Následně vybrat zhotovitele stavby," dodává Jindřich Vedlich s tím, že přípravná část zabere nejvíce času. Samotná stavba bude otázkou několika měsíců.

Z Vysoké do Labe by se tak cyklisté mohli bezpečně projíždět už zhruba v polovině příštího roku. Kdy bude hotová celá cyklostezka, jasné zatím není.