Řidiči jedoucí po silnici I/33 koleje u Hradce Králové za několik let překonají přes nadjezd. Stávající přejezd v Plotištích se zruší. Podle aktuálního informačního letáku Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se most začne stavět v roce 2027, první řidiči se po něm projedou v roce 2029. Ještě loni v prosinci ŘSD počítalo s tím, že to bude o rok dříve.

Kromě mostní konstrukce silničáři postaví i novou silnici, která povede paralelně ke stávající státovce. Stavba má územní rozhodnutí.

Vizualizace. Plánovaný úsek D35 povede v blízkosti obce Všestary.
Do soutěže na stavbu D35 ze Sadové do Hradce Králové se přihlásily jen dvě firmy

„Z technického hlediska je nutné stavbu koordinovat se stavbou zkapacitnění I/35 v úseku OK Plotiště – MÚK Plotiště,“ uvádí ŘSD v letáku. Práce na rozšíření silnice I/35 mají začít v roce 2026, zprovoznit by se úsek měl o rok později.

Úrovňový přejezd silničáři zruší, jelikož je podle nich křížení trati z Hradce Králové na Turnov se silnicí I/33 rizikové. Silnice I/33 tvoří hlavní silniční spojení Hradce Králové s Polskem. Přes přejezd v Plotištích nad Labem denně projede více než 14 tisíc vozidel za den. K hustému provozu přispívají i kamiony proudící na Jaroměř až k hraničnímu přechodu v Bělovsi.

Mohlo by vás zajímat: Silnice I/35 se rozšíří o dva pruhy. Do Svobodných Dvorů už řidiči neprojedou

Zdroj: ŘSD