Polovinu akcí zaplatí soukromí investoři. „Město letos bude stavět poměrně málo. Je to dané tím, že se peníze rozpustí vdrobnějších akcích. Navíc spoustu staveb chystáme až na příští rok, letos budeme tvořit dokumentaci,“ uvedl mluvčí hradecké radnice Václav Svoboda.

Největší městskou investicí bude rekonstrukce Riegrova náměstí před železniční stanicí za téměř sto milionů korun. Sousední autobusové nádraží, které si vyžádalo přes 400milionů korun, by mělo veřejnosti začít sloužit včervnu. (Klikněte zde.)

Soukromá firma Atol, která spravuje systém parkování vHradci, by měla na jaře začít sbudováním parkovacího domu Katschnerka nedaleko podchodu na třídě Karla IV. Vsousedství obchodního domu Tesco zase firma Amádeus Real hodlá zahájit stavbu pasáže Amádeus.

Nejistý osud čeká budovu Studijní a vědecké knihovny. Kraj počítal sjejím otevřením vzáří, ale vrozpočtu chybí přes 20milionů na vybavení. (Vše o stavbě knihovny se dočtete, když kliknete zde.)

Zbývalé vojenské jídelny na hradeckém letišti bude technologický park pro začínající podnikatele. Radnice na stavbu dá 51milionůkorun.

„Nezanedbatelná částka, zhruba 150milionů korun, půjde do oprav komunikací. Zhruba dvanáct milionů bude stát rekonstrukce ulice Na Střezině,“ řekl Svoboda.

Město počítá také srekonstrukcí další části bývalého městského opevnění mezi schodištěm Bono Publico a Gočárovým schodištěm. Zteras by se měla stát odpočinková zóna sparkovou úpravou za devět milionůkorun.

Na jezírko se mohou těšit obyvatelé nového sídliště vlokalitě Plachta. Brouzdaliště vulici Pod Zámečkem a Palachově a Kejzlarově ulici se promění na mlhoviště. Deset milionů korun letos spolkne obnova Šimkových sadů.