„Každý rok si říkáme, že když přijde padesát lidí, tak to má smysl a zkusíme to i příští rok. Zatím to vychází velmi dobře. Letos tady máme 145 lidí, což jsme v prosinci neměli na žádném jiném představení,“ uvedl ředitel kina Centrál Leoš Kučera.

S nápadem promítat na Štědrý večer film Život Briana přišel Kučera před šesti lety. Hned na první pokus dorazilo do Centrálu 170 lidí. „Tehdy jsme to převzali z Prahy a chtěli zkusit, jak zareaguje Hradec. Od té doby sem řada lidí, a to až 70 procent, chodí pravidelně. Rezervují si lístky, jezdí z velké dálky. Předávají si tady péefka i dárečky. Tak jako se jinde rozdává polévka a deky, tady se rozdává dobré slovo,“ říká Leoš Kučera.

Specialitou vánočních projekcí v kině Centrál je teplý alkoholický nápoj, který dostane zdarma každý návštěvník hned u vchodu do předsálí. „Když sem lidé váží cestu, tak jim musíme nabídnout světlo a teplo, takový bonus. Je to kombinace punče a svařáčku. Chceme, aby lidem bylo u nás příjemně,“ řekl šéf kina.

Příjemnou atmosféru návštěvníci oceňují. Popáté se na film těšila například i Květa Javorníková z Náchoda. „Před lety jsme byli s manželem náhodou v Hradci a od známých se o téhle akci dozvěděli. Dnes už si bez štědrovečerního kina nedokážu Vánoce představit. Určitě je to lepší, než vysedávat někde v hospodě,“ míní mladá žena.

Na příští rok chystá vedení biografu další technickou novinku. „Do konce února bychom měli dostat z Británie speciální dvanáctimetrové plátno pro 3D projekci. Už to tady mělo být v listopadu, ale stále se to protahuje. Už se moc těším, budeme moci lidem nabídnout to nejlepší, co je na trhu k dispozici,“ dodal Leoš Kučera. (raš)