Soukromá ZŠ Sion by měla poté, co jí město koncem září vypovědělo nájemní smlouvu z prostor ZŠ Mandysova, do konce roku vystěhovat z budovy asi 60 dětí z prvního stupně. Magistrát totiž potřebuje tyto prostory na jaře využít pro děti z městské MŠ Sluníčko.

Ředitel Sionu Denis Doksanský však stěhování nepřipravuje a navzdory smlouvě s městem plánuje, že žáci z 1. až 4. třídy v Mandysovce dokončí celý školní rok. Primátor města Alexandr Hrabálek (ODS) naopak na výpovědi nadále trvá.

Psali jsme již:

Prostory v budově ŽŠ a MŠ Pohádka v Mandysově ulici musí SIon vyklidit do 31. prosince.
Spor Sionu s městem skončí možná až u soudu. Ředitel přesun nadále odmítá

Podporu mu v tom ostatně vyjádřili na začátku října i městští zastupitelé. Situace se nevyjasnila ani po minulém jednání rady města a tak to vypadá, že jednání jsou teď na mrtvém bodě.

PODLE PRIMÁTORA STĚHOVÁNÍ REÁLNÉ JE

Svůj pohled na celý spor včera představil na improvizované tiskové konferenci přímo v inkriminovaných prostorách ZŠ Sion ředitel školy Denis Doksanský.

„Počítám s tím, že tu budeme do konce školního roku. Argumentu, že se smlouvy musí dodržovat, je dle mého nadřazená rovina dobrých vztahů a ohledů na zájmy dětí,“ jednoznačně odmítá stěhování. Podle Doksanského je přesun v průběhu školního roku nerealizovatelný. Na jeho názoru nic nezměnila ani nabídka náhradních prostor v Lipkách.

ilustrační foto
Spornou výpověď pro soukromou ZŠ Sion podpořili i zastupitelé

Argumentaci, že je stěhování nereálné, naprosto odmítá hradecký primátor.

„ V těch náhradních prostorách byly ještě nedávno dočasně přemístěny třídy ze základní školy ve Svobodných Dvorech, které se stěhovaly také v průběhu školního roku. Z našeho pohledu tedy není nic zcela mimořádného a nereálného přestěhovat několik desítek dětí do náhradních prostor,“ tvrdí Hrabálek.

Prostory v budově ŽŠ a MŠ Pohádka v Mandysově ulici musí SIon vyklidit do 31. prosince.
Malí žáci Sionu se musí stěhovat uprostřed školního roku, rozhodli radní

MĚLI NÁM TO DÁT VĚDĚT DŘÍV, ŘÍKÁ DOKSANSKÝ

Podle Doksanského je vina za současnou situace zejména na odboru školství, který Sion neinformoval o svých plánech už před prázdninami. Podle primátora to však rozhodně není důvod proto, aby teď Doksanský odmítal dodržet smlouvu.

„Postup pana ředitele je určitým odrazem dnešní společnosti, kdy dle některých není třeba dodržovat smluvní závazky a povinnosti, a je i signálem pro jeho další partnery, dodavatele či poskytovatele služeb, se kterými má uzavřený smluvní vztah,“ dodává Hrabálek.