Po čtrnáctidenním „volnu" po mistrovství České republiky se stepaři opět setkali v Praze, ale tentokrát ve sportovní hale „Jedenáctka" v Chodově a českou konkurenci rozšířili stepaři z Ukrajiny, Švýcarska, Polska a Německa. Soubor startoval se dvanácti choreografiemi, které tančilo 63 tanečníků.

Sobota patřila dětem a juniorům, a obzvláště junioři si museli svou účast ve finále nejdříve vybojovat. Tentokrát i formace prošly nejdříve semifinálovou rozplavbou v počtu 9 choreografií. Čtvrté místo pro choreografii Ping - Pong je proto zaslouženým úspěchem. Největší sobotní radostí bylo stříbrné umístění juniorské malé skupiny s choreografií Distant Worlds, kterou vytvořily pro žáky rozšířené výuky Lenka a Michaela Hejnovy.

Ze sobotního klání je úspěchem také čtvrté místo pro juniorský duet M. Hejnové a Š. Žďárka  a sympatické sedmé místo v konkurenci čtrnácti dívek pro M. Hejnovou v sólech juniorek.

V neděli soutěžili dospělí I a II. Soubor Fidgety Feet měl čtyři želízka v ohni. Velkým úspěchem je získání bronzové medaile pro formaci v kategorii Adults I, mírně ve stylu retro a s názvem Swing what you got. Přehled všech výsledků souboru najdete na www.fidgetyfeet.strezina.cz.

Celý soutěžní repertoár souboru Fidgety Feet mohli příznivci stepu zhlédnout v pátek 17. června večer ve Velkém sále hradeckého Kongresového centra Aldis.

Jitka Hodasová