Až na pár hodin, kdy zradilo počasí, hodnotí pořadatelé průběh akce kladně. Nová náramková technologie zazlobila jen jednou. Díky náramkům byly veškeré transakce u stánků bezhotovostní a ne všichni návštěvníci však byli bez problémů, stížnosti se objevily na sociálních sítích.

Dalším terčem kritiky se stalo jídlo, které se na festivalu prodávalo. „Za ten hamburger bych dal nejvíc deset korun," zlobí se jeden z návštěvníků. „Vnímáme a řešíme," reagují pořadatelé.

Stesky účastníků zaznívají také na nefunkčnost mobilních telefonů, respektive některých operátorů v místě festivalu.

Užili si i strážníci

„S tím my bohužel nic nenaděláme, to by museli sami operátoři. Je to tím, že se na jednom místě soustředí stovky lidí a ta síť je jednoduše přetížená. Žádné rušičky v areálu nejsou," tvrdí Robert Přinesdomů.

Majáles si užili také městští strážníci. Za páteční odpoledne a večer přijali dvaadvacet oznámení.

Zápolili také s řadou opilců, jednoho z nich museli dokonce odvézt na záchytku. „Na majálesu strážníci zajistili i dvě hledané dívky," dodala Magdaléna Vlčková, mluvčí hradeckého magistrátu.

Po skončení koncertů majálesu, těsně před půlnocí, komplikovaly dopravu na křižovatce u Šimkových sadů davy rozcházejících se návštěvníků.