„Práce ještě není propočítaná, proto finální sumu neznáme,"  tvrdí náměstek primátora Jindřich Vedlich. Lepším osvětlením podle něj město vyhoví stížnostem občanů, kteří opakovaně upozorňovali na to, že po setmění a zhasnutí všech výloh ulice tone ve tmě. „Intenzita osvětlení podle normy vyhovovala, subjektivně to ale působilo nedostatečně. Zejména kvůli přesvětlenému Riegrovu náměstí," přiznává náměstek.

Lampy připomínající hokejky město už jednou snižovalo, což mělo výkon žárovek zvýšit. Radikálnějším zásahům (například pořízení nových lamp) se magistrát bránil a intenzitu osvětlení obhajoval – v sázce byla totiž dotace Evropské unie. Kritika ovšem neustala, magistrát proto přišel s úplně jiným nápadem: „Lampy se nebudou měnit, pouze na ně přidáme další světelné těleso. Dotaci to nijak neohrozí," vysvětluje vedoucí investičního odboru města Valentýn  Avramov.

Zásah se týká celkem 13 sloupů, na dvou z nich už lidé změnu mohou pozorovat. „Máme pozitivní ohlasy občanů, kteří si hned všimli, že lampy svítí víc," říká Jindřich Vedlich. Kdy přijdou na řadu další lampy, není podle mluvčí magistrátu Magdalény Vlčkově známo: „Technické služby zahájily v těchto dnech vyjednávání s dodavatelem, takže proces je na začátku."