Poté, co vláda tento týden rozhodla o zrušení chystaného povinného očkování proti covidu pro lidi nad 60 let a některé klíčové profese, bylo hlavním požadavkem protestů zrušení rozdělování občanů na základě očkování. Pořádající iniciativa Chcípl PES považuje rozhodnutí vlády nechat očkování na dobrovolnosti za úspěch. "Je to první malé vítězství, ale bez aktivního odporu občanů by se to nepovedlo! Dalším cílem Chcípl PES je zastavení a zrušení segregace občanů na základě očkování! Ohlášené demonstrace proběhnou s novým heslem Život bez podmínek!" uvedli organizátoři na svém webu.

"Dnes, v tuto chvíli se hraje o budoucnost a svobodu nás všech. Odpor proti covidismu sílí a podle mého názoru je třeba říci jasné ne této totalitě, kterou tady nechceme," zahájil demonstraci Tomáš Vandas. Na podiu se střídali řečníci z řad lékařů, důchodců a třeba i armády. "Jsem místní lékař a pokud si nějaký kolega dá na dveře ceduli, že léčí pouze očkované, tak to je trestný čin. je potřeba to vymýtit a nesmíme si to nechat líbit. Lékař vás musí ošetřit a nemůže vás vyhodit," vyvolala potlesk stovek párů rukou a mávání desítek českých vlajek.

Další řečník volal po životu bez podmínek. "Chceme zrušení těch nesmyslných a protizákonných vládních nařízení, chceme žít ve svobodné zemi a v právním státě, který zaručuje demokracii."

Zhruba po hodinové demonstraci se několik stovek účastníků vydalo na pochod z náměstí 28. října k vlakovému a autobusovému nádraží a zpět na náměstí. "Celou akci monitorujeme, obešla se bez narušení veřejného pořádku," uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.