Stovky sportovců ve vánočně laděných kostýmech a s rozsvícenou čelovkou na hlavě jste mohli v sobotu potkat v centru krajské metropole. Běžečtí nadšenci se společně sešli na startu pětikilometrového závodu Christmas Night Run Hradec Králové teprve po druhé, letos jich ale cílem proběhlo víc než loni.

Peníze půjdou fondu Kapka naděje

„Na trati pozor na schody u Univerzity Hradec Králové, začíná to klouzat," ozývalo se  pár desítek minut před startem z reprobeden na Eliščině nábřeží a startující se pomalu začali řadit za pásku. Startovacího výstřelu se stejně jako loni ujala náměstkyně primátora Anna Maclová.

Část výtěžku ze startovného šla i tentokrát na dobrou věc –  prostřednictvím nadačního fondu Kapka naděje konkrétně na novou klimatizační jednotku Dětské hemato-onkologie v Hradci Králové. „Já teda jenom fandím, ale přijde mi to jako velice smysluplná akce, při které se spojí příjemné s užitečným. Člověk udělá něco pro sebe a zároveň pro ostatní, je to prima, " svěřila se Monika Kučerová, která na trati povzbuzovala svého přítele.

Ani letos nebyla nouze o nápadité vánoční kostýmy, skoro každý závodník vybíhal minimálně s čepičkou Santa Clause nebo jinou vánoční drobností. K vidění však například bylo i celé sobí spřežení se Santou či otužilci, kteří běželi téměř nazí a s nápisy na těle.

Zazávodit si a pobavit se ale přijeli nejen Hradečáci, někteří zúčastnění dorazili i ze vzdálenějšího okolí: „Vsadil jsem se s kamarády, že to zaběhnu pod půl hodiny. Vůbec netrénuju, tak to bude asi boj," svěřil se smíchem u občerstvení Tomáš Hloušek původem z Hlinska v Čechách.

Ti nejrychlejší běželi pod 18 minut

Nejrychleji nakonec doběhl Milan Janata, pětikilometrovou trať setmělým Hradcem zvládl za 17 minut a 31 vteřin.

Návštěvníci akce si povětšinou pochvalovali pro letošek lepší zázemí a organizaci obecně. Start se právě kvůli tomu přesunul na Eliščino nábřeží. Každý si v cíli doběhl pro pamětní medaili a další drobné pozornosti.