Sběrná místa charityObnošené věci, které mohou dál pomoci potřebným vybírá i charita. A to hned na několika místech v Hradci v termínu od 5. do 11. září. Šatstvo můžete nosit do Studijní a vědecké knihovny, na Krajský úřad, do Nového Adalbertina, do budovy ČEZ u hlavního nádraží nebo do Kydlinovské ulici, kde je sociální šatník. Více informaci najdete na stránkách studijní a vědecké knihovny.

„Rozhodli jsme se v rámci svých možností podpořit děti těch maminek, jejichž životní cesta je příliš náročná a bohužel si jí nezvolily samy. Doufáme, že alespoň materiální pomoc v podobě použitelných oděvů pro nejmenší jim pomůže jejich nelehkou situaci usnadnit," vysvětluje záměr strážníků Ivan Dubec z městské policie.

Sbírka obnošeného oblečení pomůže klientům domu, kteří jsou vesměs obětmi domácího násilí. „Takto víme, komu pomůžeme a čím. Je to lepší varianta, než se nepotřebných oděvů zbavovat jinak," doplňuje další informace Ivan Dubec.

Městská policie se do podobné akce zapojila vůbec poprvé. Dobročinné projekty jim však v žádném případě nejsou cizí pravidelně se věnují například dárcovství krve.

Pomoci však mohou nejen policisté, ale kdokoliv další, kdo by chtěl přispět nepotřebných šatstvem.

Podobnou sbírku totiž od 5. do 11. září pořádá Oblastní charita Hradec Králové, která veřejnost žádá hlavně o pánské oblečení, obuv, rukavice, čepice, ponožky, zimní bundy, ale také dětské oblečení, spacáky, batohy, lůžkoviny, prostěradla nebo například matrace.