„Nechápu, jak mohl jeden chlap odzbrojit a zranit dva strážníky. Je to ostuda, která vrhá špatné světlo na celou policii. Příčinu bych hledal v tom, jestli jsou dobře vycvičení,“ uvedl strážník z Hradce, který nechtěl zveřejnit jméno.

Podle šéfa hradeckých strážníků Miroslava Hlouška je možné, že hlídka narazila na velmi dobře vycvičeného muže, což zřejmě nečekala.
„Shodli jsme se s kolegou z Pardubic, že se strážníci budou v podobných situacích ocitat stále častěji. Chystáme proto některá opatření. Jedním z nich je zvýšení četnosti výcviku sebeobrany,“ řekl ředitel městské policie.

Vrchní strážník v Chlumci nad Cidlinou, Aleš Synek, tvrdí, že zásah pražské hlídky měl být razantnější. „Strážníci postupovali profesionálně. Ale byli přehnaně opatrní, zřejmě z obavy z perzekuce za neadekvátní zásah. Ve většině případů to totiž právě tak končí,“ řekl Aleš Synek. Po incidentu podřízeným připomněl zásady práce s lidmi. „Například měli by stát od člověka minimálně metr dvacet, neustále pozorovat jeho ruce, či kumpány. Život máme jen jeden,“ dodal.