O křeslo se zatím bát nemusí. Ředitel městské policie Miroslav Hloušek i přes vlnu skandálů v poslední době zatím nepřišel o podporu vedení města.
„O jeho odvolání primátor nemluvil, protože ředitel situaci u městské policie naopak stabilizoval. Strážníci by měli být bezúhonní, ale jsou to také jen lidé. Pokud se dopustili drobných přešlapů a jinak si plní své povinnosti dobře, není důvod k radikálním opatřením,“ uvedl mluvčí radnice Václav Svoboda.
Za uplynulé dva měsíce se hradečtí strážníci dostali na mušku médií hned třikrát.
 
Před Vánocemi se ředitel Hloušek dopustil přestupku, když zaparkoval na místu pro invalidy. Jeho podřízený vše vyřešil botičkou a domluvou.
V únoru vyšlo najevo, že šéf dopravní skupiny Pavel Süke měl surfovat na internetu v pracovní době a navíc na seznamce použil fotografie ve služební uniformě. Strážník nechce kauzu komentovat.
 
Před pár dny se pak jeden ze strážníků ve svém volnu v opilosti popral v baru v ulici Milady Horákové a skončil na záchytce. Nyní je ve stavu nemocných.
Ředitel Hloušek se k sérii událostí staví vlažně. Včera nezvedal ani služební mobil.
 
Podle mluvčího radnice Svobody jde v některých případech o mstu bývalých strážníků. „Ti lidé jsou rok pryč, ale není tajemstvím, že mají proti městské policii a řediteli averzi,“ dodal mluvčí.