Navýšení? Nemají ani plný stav


„Od začátku roku odešlo 13 lidí, teď se chystá dalších šest. Já osobně jsem rád, že jsem od policie pryč. Takový diletantismus, jako byl tam, jsem nezažil,“ řekl jeden z bývalých strážníků, který si nepřál kvůli problémům v současném zaměstnání zveřejnit jméno.

„Místo navýšení počtu nemohou naplnit původní stav. A to berou lidi, kteří neudělají dva kliky. Na nových strážnících je to vidět. Navíc už se zabývají jen odtahy aut, botičkama a vybíráním pokut.“

Náročné testy zdolala hrstka lidí

Odliv policistů nastartovaly stížnosti strážníků na šikanu ze strany vedení na konci loňského roku. Kontrola, kterou provedli úředníci radnice, sice porušení předpisů neodhalila, ale strážníci odcházejí dál.

Podle ředitele městské policie Miroslava Hlouška je však skutečný počet výpovědí nižší.

„Od konce října do poloviny března ukončilo poměr nebo o to požádalo devět lidí. Ať už kvůli zdraví, ale často ani důvod neuvedli,“ řekl ředitel.
Přiznal, že navýšení počtu strážníků se skutečně zatím nedaří. „Během loňského roku proběhlo pět výběrových řízení. Ze 195 adeptů jimi prošlo bez snižování kvality řízení pouze 11 lidí,“ dodal Hloušek.