Radnice nemusí zpětně bývalému městskému strážníkovi Richardu Flídrovi vyplatit 82 tisíc korun za přestávky, které v letech 2004 až 2006 nezapočítávala do pracovní doby. Verdikt včera vynesl okresní soud. Rozsudek ale zatím není pravomocný.
„Žalobce neprokázal, že práci nemohl přerušit. V momentě, kdy nepracoval, byla v terénu jiná hlídka. Pauzu na jídlo je třeba proto kvalifikovat jako přestávku, která se nezapočítává do pracovní doby a není placená,“ zdůvodnil rozhodnutí soudu předseda senátu Jindřich Rajman. Hradecká radnice strážníkům do konce roku proplácela 11 hodin z dvanáctihodinové směny s tím, že mají nárok na dvě přestávky. Bývalý strážník však tvrdí, že o žádné přestávky nešlo, protože neodevzdával zbraň ani uniformu, a proto požaduje peníze.
„Přestávku nikdo, kdo nosil zbraň, nikdy nečerpal. To rozhodnutí je špatné, předseda nepochopil žalobu. Zřejmě se odvolám,“ řekl Richard Flídr.
Radnice je s rozsudkem spokojená. „Jsem ráda, že město mělo pravdu. Soud to pojal rozumně,“ uvedla náměstkyně primátora Pavla Finfrlová.