„Oprava se konečně chýlí ke konci. Na práci dohlíží autorský dozor i statik. Provedli jsme řadu opatření, ale jestli se může něco takového opakovat, to nelze předvídat,“ uvedl náměstek ředitelky Správy nemovitostí Miloš Suchan.

Na dům zaútočila vichřice o síle větší než 150 kilometrů v hodině. Opravy zpočátku komplikoval vítr a déšť. „Byty pod střechou naštěstí nebyly vážně poškozené. Flíčky od vody na stěnách odstraníme. Škodu bude město vymáhat na pojišťovně,“ dodal Suchan.

Podstatně hůř dopadly dva rodinné domky, které utržená střecha srovnala se zemí. Na ulici se ocitly tři romské rodiny, kterým město vzápětí nabídlo „azyl“ na ubytovně v Brněnské ulici.

„Máme k dispozici tři pokoje. Je to hodně malé. Nábytek jsme museli nechat u příbuzných, nevejde se sem nic. Navíc nevíme, kdy nás vyhodí. Slíbili nám náhradní byty, ale zatím se nic neděje,“ řekl Milan Bogol mladší.

Podle mluvčího radnice Václava Svobody však není důvod Romy zvýhodňovat. „Byla to klasická pojistná událost. Jestli chtějí peníze, ať uplatní škodu u pojišťovny,“ sdělil.

Romové jsou téměř bez peněz a snaží se prodat pozemek, na kterém stály domky. „Jenže majitelů je asi 60, takže nám nezbyde nic,“ dodal Bogol.