„Den otevřených dveří je připravovaný i speciálně pro vás, kteří nám pomáháte při Tříkrálové sbírce i pro vás, kteří se o naši organizaci zajímáte. Přijďte se podívat, jak nám sbírka pomáhá v péči o rodiny s dětmi s postižením," zve na návštěvu střediska Petra Zíková z Oblastní charity Hradec Králové.

Středisko Sluníčko: Vážíme si důvěry

Při návštěvě můžete nahlédnout, jak se pracuje s dětmi a jak s jejich rodiči nebo jaké středisko používá postupy, pomůcky a hračky. Prohlédnout si můžete také nedávno zrenovované prostory, kde probíhá canisterapie, hipoterapie nebo setkávání s rodinami.

„Přijďte se ujistit, že si vážíme důvěry, a že naše péče je potřebná a důležitá," dodává Petra Zíková.

Sluníčko letos funguje přesně desátým rokem. Pomáhá rodinám dětí do věku sedmi let, které se narodily se zdravotním, mentálním nebo kombinovaným postižením či autismem, nebo je ohrožený jejich správný vývoj.

Středisko jim poskytuje odbornou pomoc a podporu. „Usilujeme, o co nejvyšší možné začlenění rodin do běžného života. Služba je poskytována převážně v domácím prostředí rodiny, a to v celém Královéhradeckém kraji," říkají pracovníci Sluníčka, kteří v případě potřeby dojíždějí za rodinami po celém Královéhradeckém kraji.