Kraj, který většinu středních škol v Hradci vlastní, hodlá do jejich úprav letos investovat zhruba 20,5 milionu korun. „Převážná část oprav se odehraje přes prázdniny," potvrzuje mluvčí krajského úřadu Martina Götzová.

Stavbaři zamíří na gymnázium i učiliště

A kam všude stavbaři letos zamíří? Na gymnázium, střední školy i učiliště.

Další etapou bude například pokračovat generální výměna oken a dveří na Gymnáziu Boženy Němcové. Ta odstartovala po jednání s památkáři v loňském roce. „Požadavků na nové výplně je hned několik. Okna musejí být dřevěná, v šestitabulkovém členění. Počítá se s izolačním dvojsklem plněným argonem, ale okna by měla svým vzhledem přibližně odpovídat době výstavby budovy," uvedla tehdy kancelář hejtmana. Letos si na pokračování této investice kraj vyčlenil částku 5,5 milionu korun.

Nového schodiště, střechy a fasády se brzy dočkají také studenti Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy v Hradci Králové. Na tyto úpravy poputuje z krajské kasy skoro 7 milionů. V plánu je i oprava a nátěr oken na blízkém domově mládeže.

„Další více než tři miliony korun půjdou na rekonstrukci vnitřních prostor Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku. Konkrétně se jedná o opravu sprchových koutů v domově mládeže.  Dva miliony korun pak poputují na opravu střechy budovy Odborného učiliště, 17. listopadu," doplnila za kraj Martina Götzová.

Nového a moderního sociálního zařízení za 3 miliony korun se zase dočká Domov mládeže, internát a školní jídelna Hradec Králové.