Zástupci uvedených tří subjektů vyzývají ostatní strany, aby na zasedání zastupitelstva navrhly své kandidáty na primátora, nebo podpořily Richarda Nádvorníka.

ČSSD, TOP 09 a Změna pro Hradec zároveň přišly s nabídkou účasti ODS ve „své“ koalici. Občanským demokratům nabízí dva náměstky primátora, zbývající dva by obsadila ČSSD. Kromě dvou uvolněných náměstků by ODS připadlo i jedno místo v radě města. Radu by v takovém případě tvořili čtyři sociální demokraté, tři občanští demokraté, dva zástupci TOP 09 a dva radní zvolení za Změnu pro Hradec.

Uvažovaná koalice ČSSD, TOP 09 a Změny pro Hradec má v zastupitelstvu 15 mandátů, středopravá koalice ODS, HDK, VPM a Doma v Hradci disponuje 17 zastupiteli. V sedmatřiceti­členném zastupitelstvu tak proti sobě stojí dva bloky, přičemž žádný nemá většinu. To brání zvolení kompletního vedení města.

Zastupitel ODS Jan Michálek uvedl, že o nabídce bude jednat nedělní oblastní sněm strany. On osobně je však pro jiné řešení situace. „Myslím, že navrhneme vlastního kandidáta na primátora. Uvidíme. Budeme o tom jednat v neděli večer ,“ řekl.