Besedu spojenou s autogramiádou spolu pořádají Fórum nezávislých žen a Centrum Sion. Zmíněná středeční akce začíná v 18 hodin.
Na místě budou se slevou a autorským podpisem k prodeji Kurasovy knihy Jak zabít civilizaci, Soumrak bílého muže a Bláhové snění o světě bez padouchů.
Spisovatel bude od 14 hodin mluvit také se studenty Střední školy Sion High School v sále hradeckého Podnikatelského centra.

Písničkáři Burian a Dědeček se vrací na scénu!

Hradec Králové - Slavná písničkářská dvojice Burian a Dědeček se po více než třiceti letech vrací s dávným repertoárem. V letech 1979 - 1984 tvořili autorskou dvojici a natáčeli spolu alba i televizní skeče.
V Artičoku na hradecké třídě Karla IV. vystoupí ve čtvrtek 17. března od 20 hodin oba protagonisté i se speciálním hostem Magdou Křížkovou, aby připomněli tisícovku někdejších společných dřívějších vystoupení, včetně slavné odpovědny.
Lístky: v předprodeji za 150 Kč, na místě za 200 Kč. Předprodej vstupenek se koná v Galerii Artičok.

Dobrá zpráva…pro děti

Hradec Králové - Vyzdobte si okno ve svém pokoji podle vzoru středověkých vitráží. Zjistíte, že je sluneční paprsky dokáží prozářit stejně, jako gotické vitráže za Karla IV. Tvořit budou zájemci technikou window color už ve středu od patnácti hodin v Dětském oddělení U Velryby v Knihovně města Hradce Králové. Výtvarná dílna je určená pro děti a vstupné je dvacet korun.