Zdeněk Harapát (TOP 09) působí hned ve třech firmách, které podnikají v oborech výroba a rozvod tepla. Vloni ho radní Hradce poslali do představenstva městského Tepelného hospodářství. Nominovala ho TOP 09. Tuto informaci přinesla ve svém středečním zpravodajství Česká televize. Rada města o střetu zájmů údajně nevěděla, oznámení Zdeňka Harapáta o jeho činnosti v dalších organizacích bylo doručeno až 19. prosince 2011, přičemž v představenstvu Tepelného hospodářství zasedal už od konce června loňského roku. „Stejná situace je i v dalších organizacích města, rozdíl je v tom, že já jsem se přiznal. Bylo to tak trochu naschvál. Naše politická strana chce, aby se věci konečně už z principu začaly řešit,“ uvedl Zdeněk Harapát.

„Uvědomujeme si, že došlo ke střetu zájmů a budeme prověřovat i ostatní členy představenstev v městských společnostech,“ řekla Magdalena Vlčková, mluvčí magistrátu.

„Hradecký demokratický klub neměl nikoho v představenstvu městské společnosti. Podle mého názoru mají být politici spíše v dozorčích radách. Jedná se o osobní odpovědnost každého,“ tvrdí primátor Zdeněk Fink s tím, že zástupci do orgánů městských společností jsou nominováni na podkladě návrhů svých politických stran a je otázkou, zda by si politické strany neměly samy prověřovat oprávněnost jednotlivých nominací.

Nápravu situace v představenstvu Tepelného hospodářství bude řešit mimořádná valná hromada, což je městská rada.