Vážná hudba i pop music

„Na nosiči jsou ti nejlepší sólisté hudebního oboru naší školy. Nahrávky vznikly v létě v učebnách ZUŠky, dále v kostele Sv. Antonína na Novém Hradci Králové a především v prostorách firmy C. Bechstein," říká za Střezinu Jitka Hodasová.

Nahrávky jsou laděny spíše do vážné hudby světových i českých autorů jako je například Bach, Debussy, Schumann, Martinů nebo Suk. Zájemci na něm však uslyší také pozoruhodné výkony z oblasti populární hudby. „Vedle tradičních nástrojů, bez kterých se žádná ZUŠka neobejde, jakým je klavír, housle či zpěv se objeví například i vibrafon, varhany nebo sólová baskytara," dodává Jitka Hodasová.

V běžném prodeji nebude

Nejnovější CD však jen tak nekoupíte. „Nebude běžně v prodeji, jde o památku pro žáky a učitele na úspěšný rok 2015," potvrzuje Jitka Hodasová.

Kromě slavnostního křtu zpestřilo program slavnostního večera vystoupení střezinských svěřenců a také výstava fotografií Daniela Vlčka, dokumentující průběh natáčení.  Křtu se ujal ředitel školy Karel Šust spolu s učiteli Radkem Škeříkem, Martinou Vlčkovou a Jakubem Stratílkem. „Popřál bych mu, aby mělo v budoucnu spoustu bratříčků i sestřiček," uvedl novou desku do světa ředitel.