Každoroční sraz automobilů amerických značek je velice oblíbený, účast je každým rokem vyšší. „Návštěvnost má stoupající tendenci. Minulý rok přijelo 360 vozů, letos jich očekáváme zhruba čtyři sta, ale bude samozřejmě záležet i na počasí," uvedl pořadatel setkání  Jiří Veselý.

Návštěvníky čeká pestrá podívaná. Sraz je otevřená akce, na kterou může přijet kdokoli. Není tak nouze o veterány nebo luxusní automobily.

„Nejčastěji k nám jezdí vozy z 50. a 60. let a offroady z přelomu století," prozradil Jiří Veselý. Někdy ale dorazí i luxusnější automobily. V minulém roce například přijelo několik dlouhých limuzín. Cena takového vozu se pohybuje v řádech milionů korun. „Cenné jsou i starší vozy, které mají naopak historickou hodnotu," dodal Jiří Veselý.

V centru Hradce se automobily ukáží v pátek od 19 hodin při cruisingu městem, večer v kempu zahraje rocková skupina Alžběta. V sobotu se začíná v devět hodin, bude následovat přehlídka vozů. Soutěžit se bude také o nejhezčí automobil, o nejlepší zvuk motoru a o nejvzdálenějšího účastníka.

Například v patnáct hodin bude soutěž o nejbrutálnější a nejhlasitější zvuk. Zároveň vystoupí Cheerleaders nebo street skateboardisté. Večer zahrají rockové kapely Promile a ZZ Top revival.

Tomáš Janota