Tradiční dobročinná akce Stromeček splněných přání odstartovala ve středu odpoledne v přízemí Obchodního centra Atrium, plnit dětská přání dorazily desítky lidí, dětský sbor zapěl několik koled a zahrál na hudební nástroje. Symbolicky první dárek pak pod stromek položil primátor města Zdeněk Fink.

Podílet se může úplně každý

Chtěli byste také nějakému dítku rozzářit Vánoce? Postup je velmi jednoduchý. Přímo v Atriu nebo na internetu si můžete přečíst životní příběhy dětí a jejich přání, poté dárek jednoduše koupíte a v době od 15 do 19 hodin donesete ke stromečku. „Lidé obdarované dítě často vybírají i podle jména. Když mají doma Robina, chtějí splnit vánoční přáníčko dalšímu Robinovi," přibližuje s úsměvem Jitka Zadrobílková z Českého klubu podnikatelů, který akci pomáhá organizovat.

Obdarovat můžete děti úplně každého věku, od měsíčního Honzíka po sedmnáctiletou Jitku.

Stromeček splněných přání je v Hradci už tradicí, letos se koná posedmé. Jen loni se předalo na 200 dárků.  Ty letošní skvosty pod stromečkem budou klientům domova předány v pondělí 21. prosince.

Posláním Domova pro matky s dětmi, který provozuje Oblastní charita, je pomáhat matkám nebo otcům s dětmi v nepříznivé životní situaci, která je spojená se ztrátou bydlení.