„Teď už o tom rozhodují odborníci, takže se nebojím a naše snahy hodnotím jako vítězství," uzavírá několikaměsíční boj proti kácení, kdy mělo původně padnout na tři stovky stromů, autor petice, kterou podepsalo přes jedenáct tisíc lidí.

Jak hlasovat?
Hlasování o nejhezčí stromořadí v České republice končí 31. 12. Podporu Aleji salonu republiky můžete vyjádřit na stránkách www.alejroku.cz.

Tříkilometrové stromořadí zatím boduje v soutěži Alej roku. Návrh se drží na skvělém čtvrté místě v konkurenci více než pěti desítek stromořadí z celé republiky. Hlasy lidé mohou posílat až do konce prosince, zatím jich přišlo téměř čtyři sta.

„Alej roku je další z kroků podpory nádherně košatých a vzrostlých stromů. Chtěla jsem upozornit i na absurditu toho, že se mělo kácet, přitom stromy jsou jedny z nejhezčích v republice," říká s úsměvem Karin Lissniková, která listnáče do soutěže přihlásila.

„Není mi lhostejný osud aleje a nejsem sama, kdo to tak vidí," dodává mladá žena, která patří dlouhodobě k jejím obráncům.

„Letošní motto soutěže zní Aleje spojují místa, lidi a epochy. Myslím, že je to celkem příhodné vyjádření. I aleji u Orlice se podařilo sjednotit spoustu lidí, kteří mají zájem o její osud," uzavírá Karin Lissniková.