„Předtím však musí být připraveno a proběhnout výběrové řízení na zhotovitele stavby. Pochopitelně předpokládáme, že veškeré kroky výstavby budou i nadále komunikovány se zakladatelem podniku, tedy ministerstvem zemědělství,“ uvedla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

V současnosti se připravuje dokumentace pro stavební povolení. „Dosud jsme od dodavatele projektové dokumentace a inženýrských služeb převzali dokumentaci k posouzení vlivu stavebního záměru na životní prostředí a od odpovědného orgánu k němu získali stanovisko,“ popsala aktuální stav projektu mluvčí.

Nové ředitelství státního podniku vznikne místo sídla současného. Starou budovu je tedy nutné nejdříve zbourat. Oznámení o odstranění stavby včetně příslušné dokumentace podal na stavební úřad podnik ještě před Vánoci. „Zhruba se čtvrtletním předstihem jsme podali žádost o vydání rozhodnutí o umístění stavby v územním řízení, a to včetně dokumentace,“ informovala dále Jouklová. Veškeré části projektové dokumentace včetně potřebných povolení by měly být k dispozici ještě v říjnu letošního roku.

Administrativní centrum má být největší dřevostavbou v Česku, připomínat bude rozvětvený strom. Návrh pochází z pera architektů Ondřeje Chybíka a Michala Krištofa z brněnského ateliéru Chybik+Kristof. Projekt spolkne až půl miliardy korun. Sídlo má vyrůst v Přemyslově ulici na Novém Hradci do roku 2020.