Soud v Hradci Králové vydal předběžné opatření, v kterém povolení pokácet stromy pozastavil, řekl Martin Skalský z Centra pro podporu občanů sdružení Arnika. Občanské sdružení Za zelenou Skuteč se dva roky pře s radnicí, protože nesouhlasí s vydaným územním rozhodnutím na stavbu obchodu.

"Je to první pozitivní signál, kdyby v žalobě nebyly závažné důvody, zpravidla se takové opatření nevydává. My to považujeme za signál, že to soud považuje za problém a je velká šance spor vyhrát," řekl Skalský ze sdružení, které lidem ve Skutči poskytlo právní pomoc.

Proti stavbě diskontu v minulosti podepsalo téměř 600 lidí petici. Zastupitelé přesto schválili prodej pozemků investorské firmě. Podle starosty Pavla Novotného původně v místě územní plán počítal se stavbou garáží a ve Skutči není jiné vhodné místo, kde by obchod mohl stát.

Předsedkyně občanského sdružení Za zelenou Skuteč Miroslava Filipi se stanoviskem starosty nesouhlasí. "My všeobecně nejsme proti obchodu, už mohl dávno stát v areálu bývalé továrny Botany. Město záměr zmařilo," uvedla Filipi.

Podle sdružení je zelená plocha podél ulice posledním místem využitelným k rekreaci a odpočinku obyvatel celého sídliště. "Výstavbou marketu a velkého parkoviště definitivně zmizí možnost vybudování vícegeneračního parku," uvádí sdružení na svých webových stránkách.