Ve své domovské zemi studovala elektronické a informační technologie na univerzitě Cyrila a Metoděje. Po bakalářských studiích chtěla rozvíjet své schopnosti a dovednosti.

Vesela snila o tom, že začne žít v zahraničí, aby obohatila svůj život. To byl jeden z důvodů, proč zažádala o studentský pobyt pro rozvojové země, směřovaný k české vládě. Vesela si vybrala magisterský program informačního managementu na Fakultě informatiky a managementu UHK, protože nabízený studijní program perfektně splňoval její záměry a preference. Fakulta je podle ní úžasná, nová, prosvětlená, dobře vybavená, bezpečná a přátelská. Profesoři a asistenti studenty podporují, spolupracují a mají dobré znalosti.

Komunikace je rovněž fajn a otevřená. Většina přednášek a seminářů je otevřena diskusím, názorům a analýzám. „Projekty na kterých pracujeme, nás učí vidět věci odlišně. Učíme se, jak analyzovat, abychom dosáhli lepších výsledků,“ řekla Vesela Selukotska. Českou republiku považuje za nádhernou zemi. „ Pamatuji si, když jsem prvně letěla nad pražskými mosty, byl to úžasný pohled. Po přistání, když jsem jela do Hradce, mě po cestě udivila obrovská pole zeleně. Uvědomila jsem si, jak mě nadchla myšlenka, že budu poznávat Českou republiku,“ doplnila Vesela Selukotska, která také obdivuje českou kuchyni. Nejraději má tradiční pochoutku, jež se nazývá trdelník, nebo vánoční cukroví a bramboráky. Lidé ji u nás překvapili svojí otevřeností a schopností pomáhat. Vesela má ještě více než rok na to, aby poznala zemi, v níž žije.

„Mám dost času, abych přemítala o budoucnosti. Nikdy nevíme, co nám nový den přinese, ale každopádně mé myšlenky se vyvíjejí a zrají. Doufám, že je budu schopna přenést do své rodné země, Makedonie. A věřím, že vlastním úsilím přispěji k celkovému zlepšení mé vlasti ,“ uzavřela Vesela Selukotska.