Těžší zkoušku z matematiky zvládli

„Jsem spokojený, všech našich sto dvacet jedna maturantů uspělo, nikdo nebude opakovat. Ani ti tři, kteří si zvolili těžší část zkoušky z matematiky. Sice se jim nezamlouval nastavený čas, ale hlavní je, že obstáli," liboval si ředitel hradeckého gymnázia Boženy Němcové Jan Štěrba. Jak dodal, maturantům vzápětí výsledky posílali, aby je nenechávali v nejistotě.

To platilo i pro ostatní školy. „Nemáme špatné výsledky. Našich šedesát maturantů v českém i cizím jazyce obstálo, někteří ovšem budou v září opakovat test z matematiky. Není to zase tak špatné hodnocení," uvedl ředitel Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově Vladimír Blažej.

„Našich sto dvacet maturantů testy slušně zvládlo, ale beru to jako dílčí výsledky. Rozhodnou kompletní maturity," řekl ředitel SOŠ a SOU Hradební Pavel Jankovský.

Zmatky s výsledky

„Udělala jsem, mám radost. Jen se mi nelíbí zmatky se slohovkami, výsledky dostaneme až po ústních zkouškách. Snad to nebude až při vysvědčení,"  uvedla Nikola Bartošová ze Střední odborné školy v Hradební ulici.

„Od nás ze školy uspěli všichni, pokud se příští rok náročnost nezvýší, není se čeho bát, průměrný student to zvládne v pohodě," hlásí Jakub Misík, student gymnázia J. K. Tyla.