Nadcházející léto si osmnáctiletá Johana Macková, studentka Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové, splní sen a poprvé navštíví Velkou Británii. Při příležitosti patnáctiletého partnerství škola King Edward a Queen Mary v Lythamu St. Annes na severozápadním pobřeží Anglie připravila pro studenty Gymnázia Boženy Němcové soutěž o cestovní stipendium v hodnotě 10 000 korun.

Finanční částku poskytli bývalí členové učitelského sboru KEQMS. „Úroveň předložených projektů byla velmi vysoká. Práce přinesly mnoho kreativních nápadů a můžeme říci, že předčily naše očekávání,“ uvedl Julian Wilde, bývalý ředitel KEQMS. Johana, která v soutěži zvítězila, plánuje stanovaní a cestování na kole v oblasti Lake District, návštěvu měst Lythamu King Edward a Queen Mary School.

Další zastávka bude v Edinburghu, hlavním městě Skotska, kde by již od roku 2012 ráda navštěvovala univerzitu. „Byla jsem velmi šťastná, když jsem zjistila, že jsem zvítězila. Jsem si jista, že si značně zlepším svoji mluvenou angličtinu. Těším se, ale vím, že mohou přijít i náročné situace, protože pojedu sama,“ řekla studentka Johana Macková. Jan Štěrba, ředitel Gymnázia Boženy Němcové, také hodnotí soutěž jako úspěšnou a věří, že cesta přinese studentce cenné zkušenosti.