Hradecká univerzita s řadou proměn jako vysokoškolské instituce funguje už 54 let.

Její vedení chce 14. září uspořádat vůbec první sraz absolventů a přátel školy. Pro návštěvníky je nachystán bohatý program, který všem bývalým studentům nabídne příležitost opět zavítat do prostředí, které se pro ně za dobu jejich studií stalo druhým domovem.

„Bude to skvělá příležitost užít si znovu alespoň jeden den atmosféru studentských let, ať již byly spojeny s jakoukoliv érou minulých roků, po které královéhradecká vysoká škola existuje. Možnost projít se po důvěrně známých i zcela nových místech, sejít se se spolužáky i vyučujícími, poslechnout si vystoupení současných špiček svých oborů, poznat další úspěšné absolventy nebo si jen tak v klidu vychutnat dobré pivo při poslechu muziky na louce před univerzitou. Rádi bychom do budoucna z této akce vytvořili tradici. Univerzita má co nabídnout nejen svým současným studentům," uvedl Ondřej Tikovský, kancléř Univerzity Hradec Králové.

A co čeká na absolventy a ostatní hosty? Naplánována je Tour de UHK, tedy prohlídka původních i nových objektů univerzity a těch nejatraktivněji vybavených pracovišť, samozřejmě se zasvěceným výkladem současných pracovníků kateder a ústavů.

Zájemci si tak například prohlédnou nový kampus Na Soutoku nebo s nostalgií zavzpomínají na přednášky v tradičních univerzitních budovách ve středu města. Vedle prohlídek budou pro zájemce  připraveny přednášky univerzitních osobností.

Odpoledne pak od 15 hodin bude program pokračovat koncerty v areálu univerzity Na Soutoku. Zahrají kapely jako Marsyas, Kantoři, Vyhoukaná Sowa, Imodium a Memphis. Na koncert může přijít každý.