„Doufám, že do voleb povedu naše uskupení Hradečáků – Hradecký demokratický klub," řekl mimo jiné v rozhovoru.

Je nějaký okamžik, který vám 
z roku 2013 určitě zůstane v paměti?
Velmi rád vzpomínám a často si připomínám okamžiky z cyklozájezdu na Moselu a Rýn a také na události rodinné. Velkou radostí je narození jedné vnučky 17. dubna a nástup té nejstarší do první třídy 1. září .

Máte za sebou tři roky, jak vy říkáte starostování, můžete už tuto životní etapu zhodnotit? Splnila vaše očekávání? Jste rád, že jste se dostal do primátorského křesla?
Zatím je to s ohledem na můj věk spíše epizoda než etapa, na hodnocení je ještě příliš brzy. Ostatně myslím, ze mé působení zhodnotí až voliči v příštích komunálních volbách. Stále opakuji, že být primátorem našeho města je pro mne velká čest 
a jsem jím rád.

Je nějaké rozhodnutí nebo skutek brzy již minulého roku, na který pyšný nejste?
Nejsem pyšný na nic a za nic se nemusím stydět, samozřejmě jsou rozhodnutí lepší a jsou i ta horší. Jsem rád, že firma ABD Invest opustila zimák, ale pozor, spor ještě neskončil. Víte, on primátor v podstatě žádná rozhodnutí nedělá, rozhoduje rada a zastupitelstvo. Jsem rád, že pokračuje tvorba a připomínkování nového územního plánu a celý proces je široce otevřen veřejnosti. Jsem také moc rád, jak se pěkně rozběhla nová knihovna, a že se po určitých peripetiích postavila a otevřela 
v Podzámčí nová mateřská školka.

V komunální politice už se pohybujete hodně let, přesto – překvapilo vás v ní něco, za dobu, co jste primátorem?
Ano, v zastupitelstvu jsem už od roku 1998. Co mě překvapuje nemile, je stále větší podíl členů zastupitelstva, kteří neuspěli ve svém zaměstnaní nebo podnikání 
a zřejmě proto se uchylují 
k politice a těží z ní. Naopak mile jsem překvapen pracovitými politiky s konzistentními názory, kteří byli a jsou úspěšní i v původních profesích.

A co fungování samotného úřadu. Zažil jste tam nějaká rozčarování?
Je to zřejmě jako všude jinde. Jako primátora mne nepříjemně překvapil přístup části úředníků k výkonu povolání a zase naopak u některých mě překvapil velmi příjemně.

Co vás na primátorování štve?
Štve nebo spíše hodně mi vadí to, kolika lidem včetně členů zastupitelstva jde o osobní zájmy a prospěch, a někdy je až urážlivé, jakými cestami o to usiluji.

V roce 2014 nás čekají komunální volby, půjdete do nich? Budete chtít zase do primátorské židle?
Ano, doufám, že do voleb opět povedu naše uskupení Hradečáků, náš Hradecký demokratický klub. Budu usilovat o post starosty, pokud to volební výsledek umožní. Pokud to nevyjde, budu také spokojený a vrátím se do ordinace.

Dáváte si do Nového roku nějaká předsevzetí?
Žádná předsevzetí jsem si nikdy nedával v souvislosti
s dalším rokem, tak už s tím nebudu začínat.

Jak budete slavit Silvestra?
Silvestra s manželkou nepřeháníme, půjdeme dopoledne ke známým a k večeru se stavíme v několika oblíbených hospodách. Více než silvestrovské oslavy si cením ranní novoroční procházky vylidněným Hradcem.