Prvním se stane výsadba zeleně, především na protihlukovém valu, aby se zvýšila jeho účinnost. Stromy i keře se hned na podzim objeví před i za palisádou, takže vytvoří souvislou masu zeleně. Část jich pokryje také hangáry.

Podoba a rozsah dalších opatření vzejde z počítačového modelu, který bude simulovat chování zvuku ve Festival parku. Z toho důvodu se Hip Hop Kempu, který se zde konal od čtvrtku do soboty, zúčastnili také odborníci ze státního zdravotního ústavu. Ze všech možných úhlů měřili zvuk vycházející především od hlavní scény. „Na základě modelu zjistíme, co by nejvíc pomohlo hluk snížit a do toho se potom pustíme,“ vysvětlil provozovatel Festival parku Radek Maliník.

Ve hře je rovněž instalace zvuk pohlcující stěny, která by podle akustika určitě pomohla. „Uvidíme, co ukáže model,“ nechtěl předbíhat provozovatel Festival parku, ale připustil, že protihluková stěna by se na místě mohla objevit ještě před příští sezonou. Záležet podle něho bude také na nákladech takového opatření. „Když to budou statisíce, tak si to dovolit můžeme, pokud to budou miliony, tak ne,“ uvedl.

Nejjednodušším řešením, jak snížit hlukové zatížení okolí, je zkrácení doby hudební produkce a omezení počtu festivalů, které se na letišti budou konat. Tady už provozovatel o prvním opatření rozhodl. „Summer of Love, u něhož byly velké problémy s hlukem, tady v příštím roce už v žádném případě nebude. Důvodem je právě hluk,“ prohlásil Radek Maliník. Dodal, že z vícedenních hudebních festivalů na letišti zůstanou už jen Rock for People a Hip Hop Kemp.

To ocení zejména lidé z nedalekých Předměřic, kteří v době konání Summer of Love před deseti dny nezamhouřili oči. „To bylo k nepřežití. Za jedinou noc mi kvůli tomu volalo dvanáct lidí,“ nechtěla na festival elektronické hudby ani vzpomínat předměřická starostka Stanislava Marková. Dodala, že při v sobotu skončeném Hip Hop Kempu byla situace už mnohem lepší.