Šťastné ano dvou snoubenců se neslo v neděli v pravé poledne jednou z přistávacích drah hradeckého letiště. Alena Urminská a Pavel Polášek si pro svůj den D vybrali druhý díl největšího středoevropského seriálu v in-line bruslení LIGLASS LifeInLine Tour.

Přestože nevěsta dodržela tradici bílých „šatů“ a ženich měl rádoby smoking, s krajkami a nažehlenými puky nemohl nikdo počítat. Těsně po obřadu, při kterém měli své oblíbené brusle na nohou, se totiž oba vydali na trasu závodu.

„Se svým přítelem Pavlem Poláškem jsem se znala již několik let ze zimního stadionu, kam jsme oba chodili fandit hradeckým hokejistům. Když jsme spolu začali chodit, měla jsem za sebou první in-linovou sezonu. On dříve jezdil na agressivech, takže měl k bruslení blízko a dlouho jsem ho nemusela přemlouvat. Hned jeho první velký start byl závod 24 hodin Le Mans. Chytlo ho to, a tak jsme další sezonu odjezdili spolu,“ popisuje jejich společné začátky Alena Urminská, která se k in–line bruslím dostala díky svému otci.

Přemýšlet o jiné svatbě je snad ani nenapadlo. „Do obřadní síně by se všichni nevešli. Takhle je to bez problémů,“ říká s úsměvem nevěsta. Novomanželé se stali prvním párem v republice, který byl oddán na in–line bruslích.