Na Hradecku si toto symbolické datum totiž vybralo hned několik párů jako datum své svatby. A dávno tento den neoslovuje pouze mladé lidi, důkazem je toho jeden pár přímo z Hradce Králové.

„Na dnešek máme naplánovanou pouze jednu svatbu, ale o to krásnější. Půjde o jubilejní diamantový sňatek, který oddá náměstek primátora Jindřich Vedlich," uvedla mluvčí hradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková.

To v krásném prostředí historického zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou bude rovněž jedna svatba, podstatnější část dne tam budou zabírat svatební konzultace.

„Valentýnská svatba nás čeká sice pouze jedna, nicméně na druhou stranu se u nás dveře rozhodně nezavřou. Naplánováno máme na dnešek hned devět svatebních konzultací. Snoubencům radíme s hudbou, výzdobou a dalšími nezbytnostmi spojenými s obřadem," vysvětlila Marcela Zahálková, která má na Karlově Koruně právě svatební obřady na starosti.

Nejvíc manželství se tradičně uzavře v letních měsících, konkrétně loni se v tomto období uskutečnilo  v Hradci přes 150 svateb.

Michaela Zumrová